Lato, lato czyli rzymskie plaże

Print Friendly, PDF & Email

Ponieważ to w lecie w Rzymie przebywa najwięcej turystów, warto wiedzieć, iż odpocząć od zwiedzania można nad morzem!

Rzym, a w zasadzie jedna z jego dzielnic – Ostia – leży nad Morzem Tyrreńskim. Chociaż oddalona jest od centrum aż o 25 kilometrów, bardzo łatwo i dość szybko (około 40 minut) można dojechać tam korzystając z metra podziemnego, następnie z linii naziemnej metra Roma – Lido. Wszystko na jednym bilecie za 1,5€. W samej Ostii polecam trzy bezpłatne plaże znajdujące się w okolicy stacji metra naziemnego Stella Polare. Są to: „Il Curvone, „La Spaggetta” oraz „Hakuna Matata”.

Inny, dłuższy pas bezpłatnych plaż mieści się trochę dalej. Część ta zwana jest „Capocottą”. Można tam dojechać z ostatniej stacji metra naziemnego (CRISTOFORO COLOMBO) autobusem nr 07 (linia MARE 2), który zatrzymuje się przy każdym wejściu na plaże. Mamy tam do dyspozycji osiem odcinków plaży normalnej wraz z ośmioma wejściami oznaczonymi tabliczkami: CANCELLO 1-7.

Dalej znajdują się „odcinki specjalne” czyli:

  • plaża rodzinna
  • plaża dzika
  • plaża dla gejów
  • plaża nudystów (Oasi Naturista)
  • plaża brazylijska
  • plaża „prezydencka”

Każdy odcinek wyposażony jest w niewielki parking, bar, wypożyczalnię leżaków i parasoli, ubikacje, prysznice, przebieralnie.
Dla zainteresowanych: koszt wypożyczenia leżaka wraz z parasolem to około 12 – 20 euro. Nie jest to obowiązkowe, jednak generalnie polecam wypożyczyć chociaż parasol gdyż przy upałach rzędu 40 stopni w cieniu, trudno bez niego wytrzymać 🙂

Capocotta

Pozdrawiam i życzę przyjemnej kąpieli 🙂

2 thoughts on “Lato, lato czyli rzymskie plaże

  1. Słyszałam że ta pierwsza plaża jest bardzo brudna i woda również pozostawia wiele do życzenia ? Czy można prosić informacje o stanie czystości ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.