Print Friendly, PDF & Email

Wiele spośród osób przybywających do Rzymu nie wie o ich istnieniu. A szkoda, gdyż zwiedzanie z kartą turystyczną może być sporo tańsze i dużo łatwiejsze 🙂 Czym zatem są i dlaczego warto je mieć?

Roma Pass 72 hours to zestaw turystyczny, w skład którego wchodzą:

 • Karta turystyczna Roma Pass 72H
 • Mapa centrum Rzymu
 • Informator turystyczny opisujący muzea i wydarzenia kulturalne
 Co zyskujemy decydując się na zakup?
 • Bezpłatny wstęp do dwóch pierwszych muzeów lub stref archeologicznych
 • Zniżki do wszystkich kolejnych muzeów
 • Bezpłatny wstęp do następujących muzeów: Akademia św. Łukasza, Muzeum Republiki Rzymskiej i pamięci Garibaldiego, Muzeum Bilotti w Villa Borghese, Muzeum Canonica, Muzeum Murów Obronnych, Muzeum Casal de’ Pazzi, Muzeum Baracco, Muzeum Napoleonico i Villa Maksencjusza
 • Trzydniowy bezpłatny transport wszystkimi środkami komunikacji miejskiej ATAC czyli autobusy, tramwaje, trolejbusy, metro podziemne i naziemne (nie obejmuje środków transportu typu: kolej Trenitalia FR, autobusy regionalne Cotral i Atral, co oznacza, że nie dojedziemy na niej do lotnisk Fiumicino i Ciampino!!!).
 • Zniżki na wstęp na wiele wystaw i eventów kulturalnych
RomaPass 72H

Kartę należy podpisać imieniem i nazwiskiem!

Karta ważna jest dokładnie 72 godziny od skasowania! Aktywacja dokonuje się podczas pierwszego wejścia do jakiegokolwiek muzeum lub pierwszego skasowania w jakimkolwiek środku transportu.
Podczas kontroli biletów należy okazać aktywowaną kartę wraz z dokumentem tożsamości.

Należy pamiętać, iż karta obejmuje jedynie rzymskie muzea państwowe i miejskie zatem nie wejdziemy na niej np. do Muzeów Watykańskich! Lista muzeów, w których obowiązują zniżki znajduje się na stronie http://www.museiincomuneroma.it

Karta kosztuje 38,5 € i zakupić ją możemy w muzeach oraz wielu Punktach Informacji Turystycznej (m. in. na lotniskach lub dworcu kolejowym Termini a także w wielu innych punktach miasta, nawet w niektórych kioskach Tabacchi.

RomaPass 24 hours to zestaw turystyczny, w skład którego wchodzą:

 • Karta turystyczna Roma Pass 72H
 • Mapa centrum Rzymu

Co zyskujemy decydując się na zakup?

 • Bezpłatny wstęp do pierwszego muzeum lub strefy archeologicznej
 • Zniżki do wszystkich kolejnych muzeów
 • Bezpłatny wstęp do następujących muzeów: Akademia św. Łukasza, Muzeum Republiki Rzymskiej i pamięci Garibaldiego, Muzeum Bilotti w Villa Borghese, Muzeum Canonica, Muzeum Murów Obronnych, Muzeum Casal de’ Pazzi, Muzeum Baracco, Muzeum Napoleonico i Villa Maksencjusza
 • Dwudniowy bezpłatny transport wszystkimi środkami komunikacji miejskiej ATAC czyli autobusy, tramwaje, trolejbusy, metro podziemne i naziemne (nie obejmuje środków transportu typu: kolej Trenitalia FR, autobusy regionalne Cotral i Atral, co oznacza, że nie dojedziemy na niej do lotnisk Fiumicino i Ciampino!!!).
 • Zniżki na wstęp na wiele wystaw i eventów kulturalnych
RomaPass 48H

Kartę należy podpisać imieniem i nazwiskiem!

Karta ważna jest dokładnie 48 godzin od skasowania! Aktywacja dokonuje się podczas pierwszego wejścia do jakiegokolwiek muzeum lub pierwszego skasowania w jakimkolwiek środku transportu.
Podczas kontroli biletów należy okazać aktywowaną kartę wraz z dokumentem tożsamości.

Należy pamiętać, iż karta obejmuje jedynie rzymskie muzea państwowe i miejskie zatem nie wejdziemy na niej np. do Muzeów Watykańskich! Lista muzeów, w których obowiązują zniżki znajduje się na stronie http://www.museiincomuneroma.it

Karta kosztuje 28 € i zakupić ją możemy w muzeach oraz wielu Punktach Informacji Turystycznej (m. in. na lotniskach lub dworcu kolejowym Termini a także w wielu innych punktach miasta, nawet w niektórych kioskach Tabacchi.

Pamiętajmy też, że do wszystkich muzeów państwowych dzieci do lat 18 z krajów UE wchodzą za darmo! Dlatego nie opłaca się kupować dla nich kart Roma Pass jeśli planujemy zwiedzać te właśnie muzea.

Omnia Vatican & Rome Card to zestaw turystyczny, w skład którego wchodzą:

 • Karta Omnia ważna na terenie Watykanu oraz w autobusie turystycznym Roma Cristiana
 • Karta RomaPass ważna w muzeach oraz komunikacji na terytorium Rzymu (jej opis powyżej)
 • Miniprzewodnik po atrakcjach
 • Mapa centrum miasta.

Co zyskujemy decydując się na zakup?

 • Bezpłatne wejście do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej oraz bezpłatna audioguida w bazylice św. Piotra
 • Bezpłatne wejście do dwóch wybranych muzeów Rzymu
 • Wejście bez kolejki do bazyliki św. Piotra, Kaplicy Sykstyńskiej i wybranych muzeów Rzymu
 • Bezpłatne korzystanie przez 3 dni z autobusu turystycznego Hop on – Hop off Roma Cristiana
 • Bezpłatne wejście wraz z audioguidą do krużganków arcybazyliki św. Jana na Lateranie
 • Bezpłatne wejście do krużkanków bazyliki św. Pawła za murami
 • Bezpłatna komunikacja miejska w okresie ważności karty
 • Zniżki do wszystkich pozostałych muzeów na terenie Rzymu
Omnia Vatican&Rome Card

Karta jest ważna 72 godziny od momentu aktywacji.

Koszt karty dla osoby dorosłej wynosi 113€. Cena karty dla dziecka (w wieku 6 – 9 lat) wynosi 80€ Często zdarzają się promocje więc cena może się różnić od podanej o kilka euro. Zakupić ją można we wszystkich punktach pielgrzymkowych L’Opera Romana Pellegrinaggi (np. w Watykanie albo w bazylice św. Jana na Lateranie).

 

Standardowo jeśli macie jakieś pytania, piszcie je w komentarzach 🙂

——————————-
Podoba Ci się Spacerownik po Rzymie? Postaw nam kawę, przy kawie teksty szybciej się piszą 😜

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Być może zainteresuje Cię również:

40 komentarzy

 1. Dzień dobry

  czy mogłabym prosić o wyjaśnienie, w jaki sposób można dokonać rezerwacji terminu zwiedzania Koloseum dla dziecka? Na oficjalnej stronie Koloseum jest tylko opcja rezerwacji dla posiadacza karty RomaPass, a czy online nie da się zarezerwować terminu zwiedzania dla dziecka?
  Czy można to zrobić wyłącznie telefonicznie i czy wtedy stoi się w kolejce do kasy, aby odebrać ten bezpłatny bilet/rezerwację dla dziecka czy wchodzi się przez specjalne wejście dla posiadaczy karty RomaPass (jak rozumiem przy tym wejściu kolejki są mniejsze)?

  Będę bardzo wdzięczna za pomoc, trudno mi jest rozeznać się w tym biletowym systemie.
  Pozdrawiam
  Alicja

  1. Bezpłatny bilet dla dziecka do 18 roku życia można zarezerwować tylko telefonicznie. Trzeba wtedy odebrać taki bilet w kasie. Nie trzeba jednak tego robić w kasie Koloseum gdzie są kolejki. Wystarczy podejść do kasy przy wejściu na Palatyn lub do bocznej kasy przy Forum Romanum, tam kolejek nie ma lub są bardzo krótkie.
   Pozdrawiam.

   1. Dziękuję bardzo za pomoc. 🙂
    A czy mogę jeszcze prosić o podanie, czy dzieci w wieku 14 lat płacą za bilety do muzeów miejskich i państwowych?

    Alicja

 2. W kwietniu po raz pierwszy wybieram sie do Rzymu i chcialabym skorzystac z darmowego zwiedzania w pierwsza niedziele miesiaca. Wiem juz, ze Muzea Watykanskie nie wchodza w gre, bo ich ta promocja nie obejmuje, w zwiazku z tym pomyslalam o Koloseum. Prosze o informacje na jakiej stronie najlepiej rezerwowac bilety albo chociaz sprawdzic dostepnosc? Czytajac komentarze obawiam sie, ze moge miec problemy z dostepnoscia biletow…

 3. witam czy z kartą Roma pass dojade do ostii i czy obejmuje bilet wstępu? jeżeli nie to czy nie ryzykuję kupując bilet na miejscu? zwiedzanie planuje na połowe marca

  1. Tak, dojedzie Pani. Roma Pass uprawnia do jednego lub dwóch pierwszych wejść za darmo w zależności czy kupi Pani 48 czy 72H. Jeśli zatem Ostia Antica będzie pierwszym (lub drugim w przypadku droższej wersji) wejściem, będzie to wejście darmowe.

 4. Czy z tą kartą można wejść za darmo do Colloseum i Muzeów Watykańskich?
  Colloseum chcemy zwiedzić w piątek a muzea w poniedziałek. Wszytko inne w tych dniach kupowalibysmy bez karty. Czy to sensowne?

  1. Rozumiem, że chodzi o kartę RomaPass? Jest ona ważna na terytorium Rzymu a Muzea Watykańskie są na terytorium Watykanu, więc tam karta nie obowiązuje. Do Koloseum za to jak najbardziej. Pozdrawiam

 5. Jedziemy w 6 osób, chcemy zwiedzić Watykan Kaplice ogrody czyli wszystko, dodatkowo Koloseum palatyn forum Romanum i inne. Czy opłaca się karta omia? Czy raczej poszczególne wejścia?

   1. Czy z RomaPass jako pierwsze wejście mogę objać cały kompleks Koloseum-Forum Romanum i Palatyn, tak jak jednorazowy bilet? Planuję RomaPass 72h i zwiedzić właśnie ww. obiekty i Zamek Św. Anioła.

 6. Witam,

  Wybieram się do Rzymu z dzieckiem 15 – miesięcznym, czy dla takiego maluch też muszę iść do kasy bocznej po bezpłatny bilet? Będzie też ze mną 16-letni brat, czy są bilety ulgowe czy tylko normalne? Czy Roma Pass upoważnia do bezpłatnego wejścia do Colloseum i Forum Romanum?

  Pozdrawiam,

  1. Każdy, kto jest uprawniony do darmowego biletu musi go odebrać w kasie. 16-latek w Muzeach Państwowych też wchodzi za darmo, w Muzeach Miejskich zaś na bilecie ulgowym. RomaPass upoważnia do bezpłatnego wejścia do strefy archeologicznej Koloseum + Palatyn + Forum Romanum. Należy jednak pamiętać o dokonaniu rezerwacji wejścia do Koloseum, któa jest wymagana od tego roku i która kosztuje 2 euro. Pozdrawiam

 7. Witam,
  Wybieram się do Rzymu w długi sierpniowy weekend 15-18.08.2019 Zamierzała na lotnisku zakupić kartę Roma pass 72 hours. Korzystając z podpowiedzi umieszczonej na tej stronie (co cenne bo nikt o tym nie pisze) próbowałam kupic do Koloseum bilet jako rezerwację jedną z dwóch z pakietu karty. Co ciekawe (jeśli dobrze to rozumiem) rezerwacja jest już nie dostepna. Czy to oznacza, że bilety online zostały wykupione? Czy możliwe, iż zostały wykupione wszystkie wejściówki? Czy wyłącznie onlinowe i pozostaje wstać swoje w kolejce…
  Dziękuję za informację.

  1. WItam. Od tego roku aby wejść do Koloseum trzeba wcześniej zrobić rezerwację, więc nie ma sensu stać w kolejce, bo bez rezerwacji się nie wejdzie. Tak, jest możliwe, że wszystkie bilety zostały wykupione. Pozdrawiam

 8. Proszę o informacje dotycząca Roma Pass 72h jeżeli aktywuje ja powiedzmy w niedziele popołudniu czy jest ona ważna do środy popołudniu czy wtorku do północy. Opisy ze stron internetowych sabardzo niedokładne w tej kwestii

  1. Witam. Dawniej ważna była do północy dnia trzeciego. Obecnie ważna jest 72 godziny od aktywacji. Pozdrawiam.

 9. witam , jade z rodziną i dziećm 11 lat , 16 lat , 16 lat , wiem że niektóre wejścia do muzeum są dla dzieci bezpłatne , moje pytanie czy jeżeli kupimy roma pass dla dorosłych , gdzie możemy bez kolejki wejść co wtedy z dziećmi? moga wejść z nami nie czekając w kolejce?
  drugie pytanie jeżeli kupimy roma pass dla dzieci , a wejścia są dla nich darmowe , czy będą mogły np wykorzystać wejście gdzie indziej ?

  1. Witam. Dzieci muszą odebrać bezpłatny bilet co w większości przypadków wiąże się ze staniem w kolejce. Nie ma czegoś takiego jak RomaPass dla dzieci. Trzeba kupić normalna kartę. Każde jej zeskanowane na wejściu powoduje zaliczenie jednego muzeum nawet jeśli jest ono dla dziecka bezpłatne. Dlatego nie opłaca się kupować dla dzieci karty RomaPass.
   Pozdrawiam

   1. Czy dobrze zrozumiałem….jeśli zakupię kartę ROMA PASS dla dziecka 9 lat wówczas nie będziemy musieli stać w kolejce aby odebrać bezpłatny bilet dla dziecka?

    1. Tylko w niektórych Muzeach nie będzie trzeba. Jednak to trochę nie ma sensu. Wydawać tyle pieniędzy kiedy dziecko ma bezpłatne wejścia. Są boczne kasy gdzie nie ma kolejek i gdzie można odebrać bezpłatny bilet dla dziecka.

     1. Witam co oznacza boczna kasa, czy w koloseum bedzie trzeba tez czekac w tych dlugi kolejkch na biley dla dzieci?

     2. Bilety dla dzieci można odebrać w bocznej kasie, która znajduje się przy bocznym wejściu na Forum Romanum, obok bazyliki Ss. Cosma e Damiano. Wówczas omijamy w Koloseum kolejkę do kasy, nie ominiemy jednak kolejki do kontroli bezpieczeństwa, bo tejże nie da się ominąć. Pozdrawiam

  1. Ciężko powiedzieć. Ja generalnie uważam, że nawet dla dorosłego nie warto. Za wysoka cena w stosunku do tego co oferuje.

 10. Witam ostatnie pytanko przepraszam że tak zawracam głowę ale czy te karty są dostępne w biurach ORP od ręki czy trzeba je wcześniej zamawiać, bo czytam na różnych forach i zdania są podzielone .
  Pozdrawiam i dziękuję

  1. Z Muzeów można przejść do Ogrodów. Do bazyliki nie bardzo. W Kaplicy Sykstyńskiej ostatnie wyjście po prawej stronie prowadzi do bocznej ściany bazyliki i stamtąd już bez kontroli można wejść do wnętrza.
   Pozdrawiam

 11. Karta omnia Vatican czy trzeba gdzieś wcześniej zgłaszać godzinę wejścia do muzeum watykańskich?? Czy pokazuje się tylko kartę i można wejść??

   1. Czyli rozumiem że nie muszę stać w żadnej kolejce przechodzę tylko przez kontrolę?? Godzinę zwiedzania wybieram sobie sama pokazuje przy wejściu kartę i wchodzę??

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.